چگونه بفهمیم یک سایت معتبر است

چگونه بفهمیم یک سایت معتبر است

 

چگونه میتوان فهمید یک فروشگاه اینترنتی معتبر میباشد؟

اگر قصد شما خرید محصول از یک فروشگاه اینترنتی میباشد حتما باید قبل از خرید، از معتبر بودن آن فروشگاه اینترنتی مطمئن شوید چراکه قرار است برای خرید محصول خود هزینه ای را پرداخت کنید و جدا از آن میبایست اطلاعات مهمی همچون آدرس ایمیل و آدرس محل سکونت و شماره تلفن و … (بسته به فیلد های فرم ثبت نام یا خرید) را نیز وارد کنید.

برای اینکه از اعتبار یک فروشگاه اینترنتی مطمئن شوید کافیست چند معیار زیر را در نظر بگیرید، سپس میتوانید با خیال راحت از آن فروشگاه محصول خود را خریداری کنید.

 

 

  • داشتن نماد اعتماد الکترونیک

اولین و مهمترین عنصر در ارزیابی اعتبار هر فروشگاه اینترنتی داشتن نماد اعتماد الکترونیک است. نماد الکترونیک فقط به فروشگاههای حقیقی و یا حقوقی اعطاء میشود که توسط سیستم های دولتی از جمله مرکز توسعه تجارت الکترونیک، کسب و کار آنها تایید شده باشد.

معمولا فروشگاه های که نماد اعتماد الکترونیک دارند لوگو نماد را در صفحه اصلی قرار میدهند تا همه بتوانند آنرا بررسی کنند. برای بررسی کافیست روی لوگو نماد الکترونیک کلیک کنید تا به صورت Popup باز شود و اطلاعات صاحب امتیاز را به شما نمایش دهد.

 ولی حواستنون باشه ممکن بعضی از این سایت ها این صفحه به صورت فیک بسازن پس حتما به سایت enamad مراجعه کنید کسب کار جستجو کنید

 

  • داشتن گواهینامه SSL و دسترسی از طریق HTTPS به سایت:

 

معمولا فروشگاه های اینترنتی معتبر که به فکر امنیت اطلاعات خود و مشتریان شان میباشند حتما از گواهی SSL برای ایجاد یک ارتباط امن بین کاربر و سایت استفاده میکنند. تا امنیت اطلاعات و ارتباطات کاربر با سایت حفظ شود.

  • داشتن درگاه پرداخت معبتر

حتما حتما درگاه پرداخت سایت چک کنید ببینید از چه شرکتی استفاده می کند که یک زمان اسکم یا سرتون کلاه نره

  • وجود صفحه تماس با ما و اطلاعات مربوط به فروشگاه

وجود صفحه تماس با ما که اطلاعاتی کامل از ساعت کاری شماره تماس ایمیل معتبر در این صفحه وجود دارد که می تونید برای ارتباط با پشتیبانی با مدیریت صحبت کنید

 

  • داشتن ربته مناسب در گوگل

البته این زیاد دلیل به معتبر بودن کسب کار نیست ممکن بعضی کشب کار ها تازه تاسیس باشن  و هنو رتبه خوبی نداشته باشن

 

  • طراحی و کاربر پسند بودن سایت

اولین مورد ساختار یک سایت میباشد که باید سایت ظار کاربر پسند داشته باشد یعنی طراحی خوب و درستی داشته باشد

 

  • خطا یا جملات نا مفهوم

اگر در سایت با صفحه هاتون مراجعه شدید که خطا های داده میشه یا جملات نامفهومی وجود دارد به این سایت شک کنید

 

 

جوان دیتا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.